İşten Eve ne zaman gideceğinizi bilin !

İşten eve ne zaman gideceğinizi bilin !

Erken başlayın, odaklanın ve eve ne zaman gideceğinizi bilin.

Girişimciler ve küçük işletme sahipleri düzenli iş saatlerinde nadiren giriş çıkış yaparlar. Hafta sonları çalışıyorlar, geç vardiyalar alıyorlar ve şirketlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar .

Ne yazık ki, tüm bu çalışmalar en üstte olanlar için zayıf iş-yaşam dengesine yol açabilir. Sage Small Business tarafından yapılan bir ankette, küçük işletme sahiplerinin bugün 2012’de olduğundan daha uzun saatler çalıştığı tespit edildi . Sahipler, uzun saatler çalışmak ve şirketlerini ayakta tutmak için kendi ödemelerinibile feda ediyorlar .

Küçük bir işletmeyi yönetmek kolay değildir, ancak günün her saatini almak zorunda değildir. Gün içinde zaman kazanmak için bu ipuçlarını takip edin, iş gününüzün mümkün olduğunca kısa olmasını sağlayın.1. Beklenmeyenler için hazırlanıyorlar.

Küçük şirketlerin sahipleri, hiçbir günün planlandığı gibi gitmediğini bilirler. Büyük bir müşteri büyük bir sorunla karşılaşabilir, önemli bir çalışan kötü bir günde hasta olabilir veya kısa bir fırsat penceresi hiç bir yerde ortaya çıkabilir. Beklenmeyen olaylara yanıt vermeniz için gereken boşluğu oluşturmak için programınızda boş alanlar bırakın.

İlgili:  İşinizi Beklenmedik Bir Acil Durumda Kullanmaya Hazırlıyor musunuz?

2. Bir program yapar ve takip ederler.

Yukarıdaki noktayla birlikte, bir program yapın ve ona bağlı kalın. Programınız bir yapılacaklar listesinden daha fazlası: Her seferinde bir şeye odaklanmak için bir bahane sağlar. Yapılacaklar stresinizi hayatınıza davet ediyor (“Bu şeyin hepsini bu hafta nasıl yapabilirim?”), Ancak programlar ileriye doğru net bir yol sağlayarak stresi rahatlatıyor.

Çoğu gün, beklenmedik olaylar için ayırdığınız ekstra zaman dolu olmaz. E-postaları yakalamak veya telefonunuzu kapatmak ve biraz zaman harcamak için bu yastığı kullanın .3. Yüksek enerjili zamanlarını kullanırlar.

Ariely araştırması, insanların uyanık oldukları ilk iki saat içinde en üretken olduklarını göstermektedir. Çoğu insan için bu iki saat haberlere, trafiğe ve diğer akılsız görevlere harcanıyor. Her günün başlangıcından en iyi şekilde önce bir gün önceden planlayarak başlayın. Tam odaklanmanızı gerektiren zorlu görevlerin kısa bir listesini oluşturun. Alternatif olarak, şirketinizin yüz yüze kaldığı sorunların üstesinden gelmek için bu üretkenliği yaratıcı enerjiye yönlendirmek için sabahlarınızı kullanın.

4. Kolay şeyleri otomatikleştiriyorlar.

Her hafta birkaç saatinizi aylık faturalarınızı takip edip ödüyorsanız, zaman kaybedersiniz. Güçlükten tasarruf etmek ve olası gecikme ücretlerinden kaçınmak için ödemelerinizi otomatikleştirin. Bir şeyler kötü görünüyorsa masraflarınızı daha sonra gözden geçirebilirsiniz, ancak değerli zamanınızı bir düzine farklı ödeme sitelerinde kredi kartı bilgilerinde doldurmaya gerek yoktur.5. Onlar zamanında başlar ve biter.

Sorumlu kişiler toplantılarda çok zaman harcıyor. Sizinkileri belirleyerek – ve şirketinizin başlangıç ​​ve bitiş zamanlarına göre – zaman kazanın. Nebraska Omaha Üniversitesi’nden yapılan araştırmalar , toplantıların yalnızca yüzde 49’unun zamanında başladığını ve çoğu zaman patronun işleri yürüten kişi olduğunu gösteriyor . Sadece 10 dakikalık bir gecikme, aksi takdirde verimli bir toplantıyı herkesin zamanının israfına dönüştürebilir. Dakiklülüğü yerine getirin: Sadece ekibiniz size teşekkür etmeyecek, aynı zamanda toplantı zamanınızı daha verimli bir şekilde kullanmaya zorlayacaksınız.

6. Yapabildiğiniz her şeyi delege ederler.

Şirketiniz için yaptığınız her şeyin bir listesini yapın. Ardından, bu listedeki hangi görevlerin yalnızca sizin tarafınızdan tamamlanabileceğini belirleyin. Çoğu lider, başkalarının da yapabileceği iş yapmak için çok zaman harcıyor. Bu görevleri, gerçekten dikkatinizi gerektiren şeylere odaklanarak zamanınızı daha fazla harcayacak şekilde yetkilendirin.7. Kapatmak için bir zaman belirlediler.

Stanford Üniversitesi’nden yapılan araştırmaya göre, insanlar üretkenlikte keskin bir düşüş olmadan haftada 50 saatten fazla çalışamazlar . Bu düşüş, haftada 55 saatten fazla çalışan kişilerin, 56 saat veya 80 çalışıp çalışmadıklarına bakılmaksızın, uzun günlerinden hiçbir fayda görmeyecek kadar diktir.

Çalışmayı durdurmak ve eve gitmek için bir zaman seçin , ardından takip edin. O şarj için ofisden o saatlere ihtiyacın var. Eğer masadan uzaklaşmanıza izin vermiyorsanız, sadece sağlığınızı tehlikeye atmazsınız – Avrupa Kalp Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre , haftada 55 saatten fazla çalışma kalp krizi ve felce neden olabilir; Ayrıca saatte olmanız gerektiğinde etkinliğinizi sınırlandırın.

Küçük işletme sahibi olarak zaman tasarrufu, köşeleri kesmekle ilgili değildir; Çalıştığın saatlerin çoğunu yapmakla ilgili. Daha iyi bir program belirleyerek, görevleri devrederek ve işinizi işten uzaklaştırarak, ofisinizde geçirdiğiniz zamandan daha fazlasını elde edebilir ve iş hayatında ve hayatınızda daha fazlasını elde edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir