Otomasyon her pazarlama işini yok etmez

pazarlama otomasyonu

Otomasyon her pazarlama işini yok etmez

Robotlar: Onları sevin veya onlardan nefret edin, bazı endüstrilerdeki inkar çalışanların kendilerine işlerini kaybetmeyecekleri bir şey yoktur.

Birçok imalat işi, otomasyon ve offshore ile değiştirildi ve önümüzdeki on yıl içinde kaybolacağı tahmin edilen makine işçiliğinin yüzde 13 ila 25’i değişti .

2013 yılında yapılan bir çalışmada , Amerikan işçilerinin yüzde 47’sinin otomasyonla değiştirilme potansiyeline sahip işleri olduğu bulunmuştur.

Ama bize gerçekten tam resmini veren bu oldukça endişe verici istatistikler mi? Otomasyonda bile, kalifiye elemanlar için herhangi bir kullanım olmayacağına inanmak zor.Otomasyonda Pazarlama

otomasyon sistemi

Büyükşehirlere Yükselmek

Otomasyon, düşündüğünüz gibi bir kavram olarak yeni değildir.

Teknoloji, insanlar tarafından sıkça gerçekleştirilen görevlerin yerine geçebileceği noktaya kadar her zaman ilerlemiştir. ATM’nin gelişinden ve kendinden ödemeden başka bir yere bakmayın.

Ancak banka memurları ve kasiyerlerin görevlerini otomatikleştirmek, insanların bu sektörlerden kaybolmasına neden olmadı. Aslında, bu mesleklerdeki işçi sayısı artmıştır – tıpkı endüstriyel robotların 5 milyondan fazla yeni iş yaratması gibi .

Pazarlama, otomasyonun verimlilik ve inovasyon ürettiği başka bir endüstridir.

Ortalama olarak, işletmelerin yüzde 49’u pazarlama otomasyonu yazılımını kullanıyor ve satış verimliliğinde yüzde 14,5’lik bir artışa ve pazarlamada yüzde 12.2’lik bir düşüşe neden oluyor.

Pazarlama endüstrisini yok etmekten ziyade, trendin baş pazarlama uzmanı ve otomasyon uzmanı, veri bilimcisi ve içerik küratörü gibi daha alt düzey pozisyonlar gibi yeni yönetici rolleri yarattı.Tuğla-harç işleri otomasyonla azalabilirken, arka uçtaki operasyonlar (müşteri hizmetleri, BT, insan kaynakları, lojistik, yönetim, vb. Dahil), sadece daha fazla iş yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda mevcut pozisyonları da yeniden canlandırıyor.

Müşteri hizmetlerinde, örneğin, AI botları misafirleri selamlamak ve basit, ortak soruları yanıtlamak, insan çalışanlarının daha karmaşık veya hassas müşteri hizmetleri durumlarını ele alma zamanını ortadan kaldırmak için programlanabilir.

Yeni Roller’e Seyahat

Makinelerin devralmasıyla bile, her zaman insan emeğine ve uzmanlığına ihtiyaç duyulacak, bunları çalıştırmak, düzeltmek ve düzeltmek gerekir.

Teknoloji işleri yerinden etmiyor – yeni departmanlar, şirketler ve hatta endüstriler yaratıyor.

Bunu şahsen gördüm.

90’ların sonlarında, Microsoft kampüsünde , müşterilerin interneti denen genç bir buluşu kullanarak uçuşları ve seyahatle ilgili diğer bilgileri aramasına izin vererek seyahat endüstrisini bozmak isteyen bir ekip vardı . Ne zaman Expedia Microsoft ağzından meydana geldi, bu insanlar uçuş, otel ve araba kiralama kitap şeklini değiştirdi.Ve biz sadece seyahat endüstrisini geliştiren makine otomasyonunun birçok örneğiyiz.

Pasaportlar dünya çapında farklı şekillerde otomatikleştiriliyor. ABD , tatilden eve varan vatandaşlara uzun ve durgun gümrük hatlarını atlamak için Otomatik Pasaport Kontrol programı kullanmaktadır.

New York City’deki üç büyük havalimanının, yolcularının sorularını yanıtlayan saatlerce çalışan bir havaalanı sanal asistanı (veya Avatar’ı da arayabilmeniz için AVA) vardır .

Bu teknolojiler seyahat endüstrisini öldürmüyor – sadece 2016 yılının Ekim ayında misafirperverlik sektöründe yaklaşık 1 milyon kişi işe alındı ve uçak seyahat endüstrisi 470 binden fazla kişiyi istihdam ediyor .

Sektörümüzü teknoloji ile öldürmedik; onu geliştirdik.

Otomatik veri toplamanın neden pazarlamacılara bir nimet olduğunu biliyorsunuz. Elinizdeki mevcut verilere sahip olmanız bile, modern bir teknoloji harikası. Bu yüzden, makineler ve otomasyonun işleri nasıl bozduğuna dair asılsız korkuları yaymak yerine, ilerleyen teknolojinin yarattığı işlere odaklanmamız gerekiyor.

Bu dünyada rekabetçi kalabilmemizin tek yolu, makinelerin ve otomasyonun gücünü kullanmaktır.

 

Yazar: Tony Tie

 

Konu Hakkında Diğer Bilgiler için Konu Başlıkları ;

Pazarlama Otomasyonu Nedir?

Pazarlama Otomasyonu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir