Otomasyon Teknolojisi Hakkında 5 İlginç Gerçek

otomasyon sistemleri hakkında ilginç bilgiler

Daha fazla bin yıl işgücüne çarptıkça, işletmeler bu teknoloji meraklısı, eğitimli bireyler grubuna uyum sağlamak için antika süreçlerini adapte etmeye zorlanıyor. Sonuç olarak, işletmeler artık, personelin daha fazla zamanını stratejik operasyonlara odaklamalarına izin vererek, elle ve hantal görevleri kolaylaştırmak için otomasyon teknolojisine yatırım yapıyor.

Ancak otomasyon teknolojisi yeni bir şey değil. Sonuçta, birçok insan otomasyonun tarihi hakkında çok şey bilmiyor. Ne zaman başladığı ve neden, kimin kaldıraçlı olduğu – konuyla ilgili birçok şaşırtıcı gerçek vardır.İster eğlenmek için, isterse bir iş inisiyatifinin uygulanmasına yardımcı olacak bir gerçeği buluyor olun, burada bilmediğiniz otomasyon teknolojisi hakkında beş ilginç gerçek var.

Otomasyon Teknolojisi Hakkında 5 İlginç Gerçek ;

 1. Yunanlılar bunu kullandı.
  Yeni bir teknoloji gibi görünse de, otomasyon eski Yunanistan’a kadar uzanır. Yunan otomatonunun Latincasyonu ya da “kişinin kendi isteğiyle hareket etme” ilk olarak Homer tarafından kullanılmıştır. Nitekim, bilinen en eski analog bilgisayar olan Antikythera mekanizmasının hayatta kalan tek örneği de dahil olmak üzere, Hellenistik Yunanistan’da karmaşık mekanik aygıtların var olduğu bilinmektedir.
 2. Altın Çağ vardı.
  1860’dan 1910’a kadar olan dönem “Automata’nın Altın Çağı” olarak bilinir. Paris’te, birçok küçük aile şirketi automata yapımcıları gelişti. Bu nadir ve pahalı Fransız otomatları dünyanın dört bir yanından koleksiyoncuları çekmeye devam ediyor.
 3. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok şey var.
  2016’dan 2017’ye kadar, pazarlama otomasyonu tek başına satıcılarda% 36’lık bir artış kaydetmiştir. Her sektörde otomasyon, her biri kendi sektörüne özgü sorunları çözmek için kullanıyor. Bilgi Teknolojileri (BT), Bilgisayar Destekli İmalat (CAM), Sayısal Kontrollü (NC) ekipman, robotlar ve Esnek Üretim Sistemleri (FMS), şu anda mevcut olan farklı teknolojilerin sadece bir kısmıdır.
 4. Detroit’ten sonra bir tür otomasyon var.
  “Detroit otomasyonu”, bir makineden diğerine hareketli parçalardan oluşurken, otomatik ayarlamalar, onları şekillendiren araçların konumlandırılmasına yapılır. Örneğin, bir tahta parçası bir makinenin sonuna girdiğinde ve bitmiş bir ahşap bebek başka bir makineden çıkar.
 5. Belge işlem otomasyon teknolojisi olan Esker on Demand, yaklaşık 10.000 sumo güreşçisinin ağırlığına eşdeğer sayfa miktarını otomatik hale getirdi.
  Bugün kullandığımız kağıt miktarı aşırı – ABD’de her gün 65.395.000.000 adet kağıt kullandığımız tahmin ediliyor. Belge işlem otomasyonu , iş süreçlerini optimize ederken gereksiz kağıt tüketimini azaltarak yardım eli uzatır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir