Tarım robotu Husky

Bitkileri dölleyen siyah ve sarı yaratıkları resmederken, muhtemelen Clearpath Robotics’in insansız güdümlü aracı Husky’yi düşünmüyorsunuz .

Ama tam da bu, West Virginia Üniversitesinden ekibin şu anki projesi için kullandığı şey – bir Husky UGV, yani. (Aşağıdaki videoya bakın.)

2016 yılında NASA’nın Örnek Robot Dönüşü Yarışması’nı kazandıktan sonra, araştırmacılar sistemi kullanmaya, başka bir kullanım çantası için tekrar kullanmaya (ROS üzerinde çalışan özel bir robota sahip olmanın avantajlarından biri) koymaya devam etti.
Mekanik, havacılık, bilgisayar bilimi, elektrik mühendisliği ve entomoloji arasındaki işbirliğinde Husky, böğürtlenleri uzaktan toz haline getirmesine izin veren yüklerle donatıldı.


Kinova Jaco kol, Velodyne 3D lidar ve diğer vizyon yükleri gibi çeşitli sensörler, sistemin derin öğrenme ve makine öğrenimi gibi yapay zeka yöntemlerini kullanmasına izin verecektir.

Bu ekip robotun Dr. Nicole Waterland’a göre, robotun “çiçek büyüklüğüne, pozisyonuna, yaşına ve polenleşme öncesi diğer özelliklerine bakarak çiçekleri tanımasını” sağlayacaktır.

Robot yetiştiricisinin geleceği için büyük planlarla, robotik tozlaşma projesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

 BURAYA TIKLAYARAK ”  Linke Tıklayıp Reklamı geç butonuna tıkladıktan sonra robotun videosunu izleyebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir